Fermentuju

Dnes se často setkáváme v supermarketech a kavárnách s mnoha druhy slazených limonád ovšem ne každá z nich podporuje naše zdraví a je dělaná čistě přírodně z těch nejkvalitnějších surovin. Dobrá kombucha má za to i své zdravotní benefity a chutná naprosto skvěle, ne-li dokonce ještě lépe, než přeslazené limonády. Skvělá kombucha umí dobře nastartovat den, vylepšit horké odpoledne, a nebo si můžeme spolu s ní užít báječný večer s přáteli, místo alkoholu, který nám později například naruší spánek. Jaké jsou další přednosti, které kombucha má oproti jiným limonádám? 

👉🏻 Je vyrobena z kvalitních surovin

Kombucha je vyrobena z kvalitních surovin, jako je organický čaj ať už zelený, černý nebo například bílý. Čistého organického cukru, který není rafinovaný a je tak mnohem přirozenější pro naše tělo. Voda se používá ideálně filtrovaná a nebo jen odstátá, abychom jí zbavili nežádoucího chloru, který často ve vodě máme. Jelikož je kombucha fermentovaná, je potřeba vždy využít ty nejlepší suroviny.

👉🏻 Má zdravotní benefity

Víte, že více jak 70% našeho imunitní systému je uloženo ve střevech? Proto je dobré pít kombuchu, která obsahuje velké množství prospěšných bakterií, které naše střeva dobře vyživují. Kombucha také podporuje lepší mentální funkci, činnost jater a dokáže regulovat hladinu cholesterolu. Je určitě lepší pít nápoj, co nám pomůže se cítit dobře, než ten, který nás sice na chvíli nakopne, ale po chvíli se po něm cítíme unavení.  Sladké limonády oproti tomu mohou způsobovat pálení žáhy, suchost v ústech a žízeň.

👉🏻 Neobsahuje nadměrné množství cukru

Kombucha je slazená čistými, přírodními cukry a díky procesu fermentace dokáže část cukrů přeměnit na prospěšné látky pro naše tělo. Oproti tomu mnoho komerčních limonád obsahuje spoustu rafinovaného cukru, ovoce z přeslazeného koncentrátu či zbytečná éčka. Limonády jsou často zbytečně přesycené, zatímco naše kombucha je sycena přirozeně. Mnoho limonád tak často přesahuje denní doporučenou dávku cukru pro náš organismus. 

👉🏻 Dokáže dodat energii

Kombucha obsahuje mnoho vitamínů a minerálů, které se hodí doplnit například po fyzickém výkonu, dokáže tak udržet naší energii během celého dne bez jakýchkoliv výkyvů nálad a únavy. Kombucha může obsahovat i kofein, takže ideální parťák pro náročné ráno, či jako náhrada kávy. Když potřebujeme dodat dostatek energie během náročného dne, můžeme se na kombuchu jednoduše spolehnout! 

👉🏻 Nezkazí žádnou zábavu

Kombucha je skvělá i na večerní popíjení s přáteli. Často se stane, že si vyrazíte přes týden někam s přáteli, ale žádný dobrý příběh nezačíná, když jsme byli na limonádě.  Zatím co s kombuchou to bude jinak! Kombucha je ideální parťák na večerní posezení, budete se cítit dobře před spaním (oproti vyčerpání po alkoholu) a nenarušíte si důležitý spánek. Kombucha je bez alkoholu a tak se nemusíte bát, že druhý den nevstanete, nebo budete celý den ochromeni kocovinou. Kombuchu  lze i jednoduše párovat s různými druhy jídla, nebo si s ní namíchat báječné letní drinky – inspiraci na ně najdete zde na našem blogu. 

Kombuchu, tak můžete zařadit do každého dne, vychutnat si její přínosy a přitom se cítit skvěle.Pokud se chcete naučit vyrábět svou vlastní kombuchu určitě koukněte na můj kurz výroby domácí kombuchy.

Jiné články

Mléčný kefír

Mléčný kefír Mléčný kefír je jedním z nejlahodnějších mléčných fermentů! Je také ale zároveň jedním z těch, se kterým bychom měli být velmi opatrní s

Číst dále »