Fermentuju

Fermentační blog

Fermentace je stará technika, která se využívá k výrobě potravin s vysokým obsahem prospěšných bakterií. Tyto bakterie pomáhají podpořit zdraví trávicího systému a celkově zlepšit naše zdraví. Na tomto blogu se dozvíte vše potřebné o fermentaci a jak ji začlenit do svého každodenního života.

Zjistíte, že fermentace není složitá a že můžete snadno vyrobit mnoho druhů fermentovaných potravin, jako je kimchi, kefír a kombucha, doma. Tyto potraviny nejen chutnají dobře, ale také vám pomohou udržet vaše zdraví a vitalitu.

Dále se dozvíte informace o benefitech fermentace, jako je například podpora trávení, zvýšení imunity a snížení stresu. Pochopíte, jak fermentaci začlenit do svého jídelníčku a jak ji kombinovat s jinými zdravými stravovacími návyky.

Nechte se inspirovat a dozvědět se vše o fermentaci na tomto blogu. Získejte všechny potřebné informace pro začlenění fermentace do svého zdravého životního stylu.
Search

Mléčný kefír

Mléčný kefír Mléčný kefír je jedním z nejlahodnějších mléčných fermentů! Je také ale zároveň jedním z těch, se kterým bychom měli být velmi opatrní s

Číst více »

Zdravá střeva

Zdravá střeva   Zdravá střeva jsou klíčem k celkovému zdraví a pohodlí. Mnoho lidí si však neuvědomuje, jak důležitou roli střeva hrají v našem trávicím

Číst více »